חברות למכירה

חברות למכירה בישראל

חברות למכירה מוצעות בתחומים עסקיים רבים ויש ביניהן חברות קטנות וגדולות. רוכשים פוטנציאליים מגיעים לעסקאות כאלו מסיבות שונות. בכל מקרה, כדאי לכל אחד מהם לעשות בדיקה מקיפה על העסק ומצבו. היא יכולה לארוך זמן רב ותיעשה בעזרת מומחים, אבל כדאיותה אינה מוטלת בספק. רו"ח "עובד כדורי" מנוסה בעסקאות כאלו וניתן לקבל ממנו מידע רב ויעוץ פרטני.

חברות בע"מ למכירה

חברות למכירה נמכרות בהזדמנויות מגוונות. הרוכשים הפוטנציאליים הינם, לרוב, בעל עסקים ותיקים אשר רוצים להרחיב עסקים בדרך של רכישת עסק מתחרה או משיק לפעילותם. אבל ניתן למצוא גם מנהלים שעבדו בחברה קיימת ורוצים לרכוש אותה או אחרת פעילה. כך הם יהפכו אדונים לעצמם מבלי להיות תלויים בגורמים אחרים ובמנהלים להם הם כפופים. חברות למכירה מתפרסמות באתרי אינטרנט, בעיתונות ועוד. שני הצדדים לעסקה חייבים להיערך היטב. המוכרים יהיו חייבים להציג את העסק בליווי מסמכים מתאימים. מדובר על מאזני רווח והפסד מבוקרים על ידי רואה חשבון, תזרימי מזומנים, תשקיפים עתידיים, אם קיימים וכל מסמך אשר יצביע על מצבה. המחיר המבוקש על ידם נקבע על פי שני פרמטרים: רכוש שאת שוויו ניתן לקבוע במדויק, ובנוסף, מוניטין אותו מעריכים. רכוש הינו נדל"ן, ציוד, מלאי סחורות ועוד. הערכות לגבי מוניטין נקבעות, בין היתר, על פי, המוניטין הקיים בשוק, צבר הזמנות וחוזים עתידיים, כמות וסוג לקוחות, כוח האדם הפעיל בחברה, המבנה הארגוני שלה ועוד.
מו"מ

חברות ייצור למכירה

השלב הבא הוא ניהול משא ומתן לגבי מחיר, תנאי תשלום ואלמנטים נוספים הקשורים בעסקה. במקרים רבים, תעלה הדרישה של הרוכש לקבל ליווי צמוד למספר חודשים. במידה והמשא ומתן מבשיל יש צורך לערוך חוזה רכישה בו יירשמו כל התנאים החשובים. כל צד ייוצג על ידי מומחים מטעמו. החוזה ייחתם והרוכש יתחיל לנהל את החברה.

ליווי מקצועי

מומלץ להיעזר ברו"ח "עובד כדורי" בעל המוניטין בתחום. שירותיו הינם מקיפים וכוללים ייעוץ, בדיקת נאותות של החברה, המלצות, מעורבות במשא ומתן ובעריכת ההסכם, ליווי לאורך כל התהליך ואף בהמשך. השירות יינתן במקצועיות רבה ועם יחס אישי ואדיב.

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מפעל למכירה

  מפעל למכירה יכול להיות קטן או ענק בעל מחזורי פעילות גבוהים. רוכשים פוטנציאליים בוחרים את העסק המוצע באתרי יד 2 ובאתרים אחרים ומחליטים להתחיל בתהליך הבדיקה. שיקוליהם שונים אבל בכל מקרה הם חייבים לבדוק את מצבו לעומק. בדיקה כזאת יכולה לארוך זמן רב וחשוב להשקיע בה להצלחת העסקה ולהמשך פעילות תקין. רו"ח "עובד כדורי" מתמחה בליווי מפעלים ועסקים אחרים לרכישה וניתן לקבל אצלו מידע וייעוץ פרטני.

  מפעלי ייצור למכירה

  מפעל למכירה מוצע, לרוב, כשהוא כולל את כל הציוד שבו כדי לאפשר המשך פעילות שוטפת. הרוכשים באים ממקומות שונים. יש העוסקים בתחום כשכירים ורוצים להתנהל כעצמאים. יש בעלי מפעלים בתחום דומה היכולים לרכוש פעילות יצרנית ועסקית ועל הדרך להוציא מהשוק מתחרה קיים. אחרים הינם בעלי מפעלים קיימים המחפשים פעילות משיקה ו/או משלימה אשר תגדיל את  האטרקטיביות שלהם. אין זה משנה לגבי הסיבות לרכישה כי כל עסקה כזאת צריכה להיעשות עם תכנון ובדיקה. המוכר חייב להתכונן היטב לתהליך. הדבר אומר שקיפות מרבית לגבי מצב המפעל. כמובן, שהוא יציג את כל יתרונותיו. הוא אמור להכין דו"חות פיננסיים עליו ובין היתר, תזרימי מזומנים, דו"חות כספיים מבוקרים על ידי רואי חשבון, הכנסות עתידיות לעומת התחייבויות קיימות. בנוסף, רשימת לקוחות מעודכנת, מידע על המצב הארגוני. תכנית עתידית לשדרוגו ופרטים נוספים היכולים לשפוך אור על מצבו.

  חנות מפעל למכירה

  בדיקות מטעם הרוכש, הרוכש יקבל את כל המידע ובמידה ומדובר על מפעל מורכב ויקר הוא ינסה להצליב מידע עם מקורות אחרים. במידה והנתונים שנמסרו ייראו לרוכש והוא ירצה לרכוש אותו, יתנהל משא ומתן לגבי הסכום הסופי שישולם עבורו כולל הציוד, חומרי הגלם, המוניטין, ליווי  עתידי של המוכר ועוד. זוהי למעשה ההסכמה האחרונה בכל משא ומתן. את כל הסיכומים יש להעלות בהסכם מכירה מסודר.

  רו"ח מיזוגים ורכישות – ייעוץ ממומחה

  מומלץ לקבל ייעוץ מרו"ח "עובד כדורי" בעל הניסיון והמוניטין בתחום. הוא יספק ליווי מתחילת התהליך ועד לסיומו המוצלח. שירותיו כוללים ייעוץ, בדיקת נאותות ומצב העסק, המלצות, מעורבות במשא ומתן ובעריכת ההסכם ועוד. כל אלו יתרמו לרכישה בלב שקט.