6 שלבים חיוניים להכנת החברה למכירה מוצלחת

1. התחל להכין חודשים ושנים לפני שאתה רוצה למכור

אומנם, הכנה מראש לא תמיד אפשרית, אך מכירות מהירות בדרך כלל מייצרות מחיר מכירה נמוך מדי.

תכנון מראש יעזור לך להפוך את העסק שלך לאטרקטיבי יותר. התייחס לכל הפרטים הקטנים שאם ישתפרו, העסק שלך יהיה אטרקטיבי יותר ויגדל הסיכוי למכור אותו במחיר אופטימלי ובמהירות.

2. סדר ושפר את המערכות הפיננסיות והתפעוליות

סדר ושפר את מערכת הנהלת החשבונות, הלקוחות, הספקים, הבנקים הגביה וכיוצ"ב.

תעד את המדיניות והנהלים שלך כך שמי שרוכש יידע מיד כיצד לנהל את העסק. התייעצו עם רואי חשבון ועורכי הדין כדי לוודא שהעסק שלכם תקין חשבונאית ומשפטית. בנו צוותים חזקים ואנשי מפתח על מנת שלא תהיה תלות גדולה מדי בבעל העסק או באיש מפתח אחד. בנה את העסק שיוכל  להתנהל בלעדיך.

רכשו טכנולוגיות מחשב נחוצות ליעול תהליכים וצמצום בעלויות כח אדם

3. תחשוב על השנה האחרונה

אילו שינויים או מגמות קרו בעסק? המכירות שלך במגמת עלייה או ירידה? האם הלקוחות שלך נאמנים או שיש עזיבות רבות? החברות האטרקטיביות ביותר הן צפויות ויציבות. אם הקונה שלך משוכנע שהוא יכול לבצע פעולות ולהמשיך להרוויח כסף טוב כבר היום, אז אתה במצב טוב.

4. מיקוד החברה שלך כך שמישהו ירצה לקנות אותה

חברות אטרקטיביות הן רווחיות ואמינות. אם אתה מנסה למכור את החברה שלך בגלל הכנסות ורווחים, ואתה לא ממש יודע איך לנהל אותה היטב, יתכן שתתקשה למשוך קונה שמוכן להשקיע בגלל שהכנסות ורווחים יכולים להיות זמניים, ללא אסטרטגית ניהול מעולה.

5. קבע מה אתה באמת מוכר

ישנן מספר דרכים להעריך חברה. האם אתה מוכר את רשימת הלקוחות שלך, או את המיקומים שלך או הכנסות חוזרות? בטח, יש לך שם, מותג וכמה לקוחות, אך לרובם יש ערך מועט מאוד. במה יתעניין משקיע פוטנציאלי ? התמקדו בכך והפכו אותו לאטרקטיבי ככל האפשר.

6. חפש התאמה אסטרטגית אצל קונה פוטנציאלי

במה החברה שלך טובה במיוחד? יתרונות שוק שלה? חושקות וחולשות? האם לקונה שלך יש חזון דומה לזה שעליו נבנתה החברה? התאמות לקויות בין חברות לרוכשים הופכות לבזבוז משאבים, זמן ומורל. התאמות רעות בדרך כלל מביאות אסון לכל המעורבים, מלווה באובדן הכנסה, לקוחות, עובדים וזמן. היו מוכנים להתרחק מקונה שנראה כמו התאמה גרועה.

למשרדנו נסיון רב שנים בהכנת חברות למכירה מוצלחת.

זכויות המאמר נתונות לרו"ח עובד כדורי

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עוד בנושא

  אתרי אינטרנט מובילים לפרסום "עסקים למכירה"

  ישנם מספר דרכים למכור עסק או למצוא עסק למכירה : שימוש ביועץ או מתווך עסקים. שימוש בלוחות פרסום אתרי אינטרנט של עסקים למכירה. פנייה ישירה לגופים או עסקים שלדעתכם יכולים...

  המשך קריאה

  אילו שיקולים נלקחים בחשבון בדרך לעסקה מוצלחת

  לכל עסקה יש שלושה היבטים: פוטנציאל ההפסד פוטנציאל הרווח ההסתברות שכל אחד מהתרחישים יקרה שלושת הפרמטרים האלה חיוניים לקבלת החלטה מושכלת ונכונה לגבי כדאיות העסקה, אך הראשון עשוי להיות החשוב ביותר. אם...

  המשך קריאה

  איך משקיעים בוחרים במי להשקיע?

  איך משקיעים בוחרים במי להשקיע על ידי בחינת המייסדים, הבעלים , מנהלים ואנשי מפתח מרכזיים בפרמטרים הבאים : 1.  IQ: Intelligence Quotient - אינטיליגנציה שכלית. יכולת אינטלקטואלית . 2.  EQ: Emotional  Quotient  -  אינטיליגנציה רגשית.  יכולת רגשית לדבר עם משקיעים. לקוחות. עובדים. ספקים. 3.  AQ: Adversity...

  המשך קריאה

  אסטרטגיות ומתווים של עסקאות מיזוגים ורכישות

  מרץ, 2022  מבוא ישנם מספר שיקולים אותם יש לקחת בחשבון בעת בחינת אסטרטגיה של טרנזקציות במיזוגים ורכישות (A&M) . ישנם מספר מתווים, שלהם היבטים בתחומים כגון :ממשלתיים, מיסוי רשות לתחרות, מתחרים, היבטי...

  המשך קריאה